

Húsvéti élet. Csak „azt a Jézust” tudod életre váltani, akit ismersz
Az idézett kifejezés Pétertől, Jézus egyik tanítványától származik, aki Jézus feltámadása után a Jeruzsálemben elmondott pünkösdi beszédében mondja a következőket:
Az idézett kifejezés Pétertől, Jézus egyik tanítványától származik, aki Jézus feltámadása után a Jeruzsálemben elmondott pünkösdi beszédében mondja a következőket:
Mit értenek meg húsvét üzenetéből a legkisebbek? Az első LelkiSÉF gyerekműsorban a húsvéti tojások festése közben beszélgetünk a húsvéti eseményekről, Jézus Krisztusról a gyerekekkel.
Idősebb Pieter Bruegel (eredetileg Brueghel) – vagy ahogy kortársai nevezték: „vicces Péter”, máskor „paraszt Péter”[2] – Út a Kálváriára című festményén csak megbecsülni lehet az alakok számát.
„Fogtok hallani háborúkról, és hallotok háborús híreket. Vigyázzatok, ne rémüljetek meg, mert ennek meg kell lennie, de ez még nem a vég. Mert nemzet nemzet ellen és ország ország ellen támad, éhínségek és földrengések lesznek mindenfelé.
Születés: ez a refrénszerű kulcsszava a Máté evangélista szerinti történetnek. „Jézus Krisztus születése pedig így történt…”; „áldott állapotban van…”; „Fiút fog szülni…”; „a szűz fogan méhében, és fiút szül”; „amíg meg nem szülte fiát”.
A névadás a gyermek születését megelőző időszak egyik legizgalmasabb feladata. Mikor első gyermekünket vártuk, és megtudtuk, hogy kislány lesz, akkor elkezdtük nézegetni a lányneveket.
Az előző részekben a Biblia megismertetésének folyamatában a motivációkat, az érzelmi elemeket és a jó szokások szerepét mutattam meg. Most két újabb hasznos eszköz következik, a gyakran emlegetett szólásaink és a vasárnapi iskola.
„Aki bűntelen közületek, az dobja rá az első követ!” (János 8,7b) – Könnyű a másik bűnét elítélni.
Jézus a mennyek országához hasonlítja a szántóföldben elrejtett kincset, amit ha egy ember megtalál, kész eladni mindenét, hogy megszerezze a kincset.