

ISTENKÉP VAGY ISTENKÉPZET (egy rosszul használt terminus technicus kapcsán)
A teológia és a pszichológia egyaránt használja az istenkép kifejezést. Helyes és torz istenképről is beszél.
A teológia és a pszichológia egyaránt használja az istenkép kifejezést. Helyes és torz istenképről is beszél.
Piros, mintás zokni van a lábamon, kilóg a papucsból, itt-ott kukucskál rajta egy kutyaorr, egy kutyaszem vagy egy sapkabojt.
Sokan mondják ránk, keresztényekre, hogy szerencsétlenek vagyunk, hogy azok az emberek menekülnek a valláshoz, akik minden területen kudarcot vallottak és képtelenek a saját életüket irányítani.
Talán úgy érzékeled saját életedet jelenleg, mintha a pusztában lennél. Mintha sivatag venne körül. És ennek a pusztának az ereje kiéget téged.
„A szél kihívásaira a fa a gyökereivel válaszol” – írta Illyés Gyula. Mert a gyökér tart meg, és a gyökér az, ami táplál.
Vannak események, amelyek kihúzzák a lábunk alól a talajt. Amikor a fájdalomba majdnem belepusztulunk.
Az ENSZ adatai szerint a földgolyón átléptük a 8 milliárdos népességet!
„Még a gólya is, az égen, tudja költözése idejét, a gerlice, a fecske és a daru is vigyáz, mikor kell megjönnie, csak az én népem nem ismeri az ÚR törvényét.
„Milyen kedves annak az érkezése, aki örömhírrel jön a hegyeken át! Békességet hirdet, örömhírt hoz, szabadulást hirdet.
„Ezt mondja az Úristen, aki az eget teremtette és kiterítette, szilárddá tette a földet, és abból növényeket sarjaszt, leheletet ad a rajta lakó népnek, és lelket a rajta járóknak: