

Mozduljunk ki! – A fóti Somlyó-hegy
Fót és környéke közkedvelt hely az itt élők és a fővárosiak számára a könnyű elérhetőség, a remek túrázási lehetőségek miatt, de a város maga is kínál számos érdekes elfoglaltságot.
Fót és környéke közkedvelt hely az itt élők és a fővárosiak számára a könnyű elérhetőség, a remek túrázási lehetőségek miatt, de a város maga is kínál számos érdekes elfoglaltságot.
Ahogy halad az idő a nyárból az ősz, majd a tél felé, megfakulnak a színek, már csak itt-ott látni a természetben élénk foltokat. Ez akár jót is jelent, elérkezett a hűvösebb, túrázásra alkalmasabb idő.
Kis időre elfelejtve a domb- és hegyvidéket, most egy igazán síkvidéki kirándulást javasolnék az érdeklődők számára. Ennél laposabb területet keresve sem találnék, induljunk hát az ország keleti területei felé, fedezzük fel a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Felső-Tisza vidékét.
Bánd és környéke: Essegvár és a Szentgáli Tiszafás
A Dunántúli középhegység legnagyobb tagja a Bakony, kimeríthetetlen élmény minden évszakban hegyes-völgyes útjaival, váraival, természeti kincseivel. Most a déli részén tegyünk egy kis túrát.
A fővárosiak számára az egyik legnépszerűbb kimozdulási célpont a Hűvösvölgy és környéke, szinte minden évszakban gyönyörű, és rövid idő alatt elérhető.
A következő túraajánlatom a Bükk hegységtől északra elterülő Upponyi-hegység, benne a Lázbérci víztározó és a Kazincbarcikától 15 km-re fekvő rudabányai tó.
Még 2020. március elején, a koronavírus-karantén bevezetése előtt jártunk Kemenesalján, az ország nyugati részén. Akkor még a zöld növényzet nem takarta el annyira a geológiai különlegességeket, mint most nyáron, de a sűrűn benőtt növényzettel is varázslatos ez a vidék.
Akik a fővárosban, vagy a közelében élnek, óriási szerencséjük van, hogy viszonylag rövid idő alatt eljuthatnak oda, ahol igencsak bővelkedik a természet dús növényzettel borított magaslatokban, mélységekben, folyó- és állóvizekben.