Víz alatti dicsőítés
Egy honolului gyülekezet új dimenziót fedezett fel a dicsőítésben. Mivel az égben és a földön már zajlik az imádat, arra gondoltak, hogy ki kellene terjeszteni a víz alá is. A Csendes-óceán szerves része az életüknek, így azonnal rámozdultak az ötletre. Az első próbálkozások során kiderült, hogy itt nem annyira a jó hang, mint a nagy tüdőkapacitás számít. Ennek igen megörültek azok, akik odáig maximum kiáltani tudtak az Úrhoz, de hamis hangjuk miatt a mikrofon közelébe sem kerülhettek. A próbákhoz egy idő után két delfin is csatlakozott, akik sajátos hangjukkal díszítették a víz alatti dicsőítést. A csapatban volt egy halbiológus, aki minimális szinten tudott kommunikálni ezekkel a csodásan kedves lényekkel. Eleinte sok hal úszkált körülöttük, de egy idő után elmaradoztak. Mintegy három hónap múlva az egyik merülés után a húszfőnyi kórus rémülten vette észre, hogy három tigriscápa közeledett feléjük. Tisztes távolságban megálltak, és egyikük a delfin tolmácsolásának segítségével arra kérte őket, hogy hagyják abba abban az öbölben az éneklést. „Elmondta”, hogy a sok hamis hang hatására a legtöbb őshonos halfajta elköltözött onnan, így lassan felkopik az álluk. Közölte, a cápák vezetősége vállalta, hogy cserébe soha többet nem támadnak emberre, sőt a közelükbe sem úsznak, nehogy megijesszék őket. Látszott, hogy kivannak, annyira nem volt mit enniük. A kórus tagjai megtárgyalták az ügyet, és megüzenték a delfinekkel, hogy abbahagyják az ottani víz alatti éneklést.
Helyette az egyik gazdagabb gyülekezeti tag úszómedencéjében énekelnek, hiszen nem a helyszín számít, hanem a lelkület.
A világ több pontján gondolkoznak az ötleten, a cápaveszélyes strandok pénzt is ajánlottak a helyi dicsőítőcsoportoknak, de időbe telik, míg találnak olyan hamisan éneklőket, akik vállalják a kockázatot. Egy eszkimó gyülekezet is szavazást tartott erről a felvetésről, de a fagy közeli vízhőmérséklet elriasztotta őket ettől a különleges szolgálattól. A Balaton ugyanakkor korlátlan lehetőséget kínál a honi közösségeknek, akik egyelőre óvatosan közelítik meg ezt a kérdést. A két part is megosztott ezzel kapcsolatban, a déliek inkább gyalogtúraként élik meg, míg eljutnak a megfelelő mélységig, ahonnan vissza is kell menni. Most a vízi kirándulás és dicsőítés ötvözeteként hirdetik – csekély sikerrel. Ha hírt kapnánk ilyen kezdeményezésről, feltétlenül közreadjuk.
Halld meg! – speciális dicsőítőnap
Három dunántúli község: Házrétvár, Várházrét és Rétvárház közös dicsőítést szeretne, és ennek megszervezésére felkérték az egyik ismert keresztény szervezőcsapatot. Mindhárom faluban többségben élnek az idősebb testvérek, akik nem tudnak eljutni a távoli rendezvényekre, ezért ott helyben szeretnének létrehozni egyet. Az elképzelés szerint a három település metszőpontján lenne egy nagy teljesítményű hangfalrendszer, amely mindhárom irányba továbbítaná a hangokat. A színpad egy ottani réten lenne felállítva, és mindhárom helyen lehetne hallani az éneklést. A hasonló koncerteken általában 95 decibel a maximum, amit engednek, mert ennél még hallod, ha a melletted álló mond neked valamit. A falvak lakói kérték a Potméter hangosító gárdát, hogy ezt a limitet emelje meg 130-ra, mert legtöbbjük nagyothalló, és ha el is jutott egy koncertre, nem hallotta, mi történik a színpadon. Amikor ennek a döntésnek híre ment, az ország összes templomából és imaházából idős, nagyothalló emberek sokasága kezdett jegyeket vásárolni. Olyan méretű megrendelésfolyam öntötte el a rendezők weboldalát, hogy átmenetileg leállt a szerver. Három hónappal a rendezvény előtt 18 ezer jegy fogyott el, és azóta is hetente kell bővíteni a lelátók méretét. A falubelieknek elég lesz kiülniük a kertjükbe, és családi, ismerősi körben tudják élvezni a dicsőítést. A szervezők figyelmeztetést tettek közzé, hogy akinek jó a hallása, az a 10 kilométerre fekvő Rétházvár főterén felállított kivetítőhöz jöjjön, ha fülének jó működését továbbra is szeretné élvezni. A fellépők között ott lesz a Loud Band, a Hangos Lelkiismeret nevű formáció, az Énekelj Hangosan! csapat, a Hallja meg Mindenki és a Teljes Hangerőből nevű felekezetközi együttes is. Abban biztosak lehetünk, hogy még sokáig hallani fogunk erről a rendezvényről.
A rendezvény sikerén felbuzdulva a szervezők jövőre a tihanyi révnél a Halk Visszhang elnevezésű fesztivált szeretnék tető alá hozni, ami a világ addigi legcsendesebb dicsőítése lenne.
Csak akusztikus hangszerekkel, az énekesek mikrofon nélkül, és addig a sirályokat is elterelnék a Balaton másik részére. Már jelezte részvételi szándékát a Suttogó Szentek, a Csendes Éjfél, a Halk Szavam és a Fátyolmetál együttes is. A részleteket később közöljük. Kérdés, hogy hányan fognak hallani róla, de ezt csak halkan jegyezzük meg. Ha eme két különleges koncerten felül újabb dicsőítésről hallunk, szokás szerint tájékoztatjuk önöket.
Kiakadásjelző
Az egyik amerikai gyülekezetben kipróbálták a nemrég szabadalmaztatott kiakadásjelzőt. Ez méri az érzelmi hullámokat, és amikor nagyon magas értéket ér el, akkor azt is érzékeli, hogy mi váltotta ki. A gép programjába betáplálták az óember összes tulajdonságát, és kiderült, hogy a kiakadást, a felháborodást tudja a legpontosabban jelezni. Ilyenkor élénk narancssárga lesz a ledes kijelző, és ha méltatlankodás is keletkezett, akkor pirosba vált át. A KRESZ-ben az elakadásjelző egy háromszög, a kiakadásjelző pedig egy csúcsára állított háromszöggel jelez. Amikor az alkalom végén mennek el a gyülekezeti tagok, akkor két ilyen készülék között kell elhaladniuk, és a telefonjukra kapnak sms-t, hogy milyen értéket mért a gép. Akinél 50 fölötti az érték, annál a lelkész is megkapja az értesítést, az illető haza sem mehet, hanem egyből át kell beszélnie valamelyik vezetővel, hogy mi váltotta ki nála a kiakadást. A gyors intézkedéseknek köszönhetően a közösség lelkiállapota az addig mért 58-ról, 85 százalékosra emelkedett. A gépnek van kisebb, elemes változata is, amellyel a vérnyomásmérőhöz hasonlóan otthon is lehet mérni a kiborulások szintjét, s így hamarabb vissza lehet állítani a lelki egyensúlyunkat. Bizonyos szinteknél az odaillő igék jelennek meg a kijelzőn, hogy könnyebben menjen a lecsillapodás.
Van rajta még egy jelzés, amit utólag építettek bele, és ez a hálaadást méri. Ennél viszont minél magasabb a megjelenő szám, annál jobb. A nemzetközi teszt során kiválasztott gyülekezetekben kimagaslóan magas értékeket mértek, az átlag 87 százalék lett. A próbában részt vevő magyar közösség 93-as mutatóval a legjobbak közé tartozott. Csak így tovább!