• Rólunk
  • Kapcsolat
  • En
Carter+Trump
Carter+Trump

Carter és Trump?!

Elolvasási idő: 3 perc
Elolvasási idő: 3 perc
Fontos napra virradt fel nemrég a tengerentúli kontinens északi része, a tét nem volt kicsi!

Ismét választások – a hagyomány szerint november első keddje. Talán még inkább a végletek politikai szavazása lett ez, mint négy évvel ezelőtt. Amerika (újra)választott. De nézzük a címben szereplő két személyt:

Mi a közös bennük?

Első hallásra nem sok – gondolhatnánk. Még a pártállásuk (kék/piros) is különböző. James Earl Carter Jr. (Plains, Georgia, 1924. október 1. –) a Nobel-békedíjas amerikai elnök a múlt hónapban töltötte be 100. életévét. Ami tehát Billy Grahamnek csak „majdnem” sikerült, azt Jimmy Carter elérte: a háromjegyű évszámot!!! Persze mindez az Úr kezében van, a magyaroknak is oly kedves, hazánkba is látogató és a korona visszaadásában is közreműködő baptista elnök kevésbé tehet róla… Isten éltesse Georgia állam egykori kormányzóját, illetve az Amerikai Egyesült Államok 39. elnökét!

De talán ami jelen helyzetünkben a jövőre nézve még fontosabb, az a háború és béke tengelyén található.

A címben szereplő két személyben az a közös, hogy az utóbbi évtizedekben egyedülikként (tehát csak ők ketten) nem indítottak újabb háborúkat, hanem inkább befejeztek!

Az Egyesült Államok eddigi leghosszabb életű elnöke, aki elsőként élte meg 100. születésnapját, illetve Donald John Trump (New York, 1946. június 14. –) leendő, újraválasztott amerikai elnök már korábbi ciklusában (2017 és 2021 között) is bizonyította békepártiságát.

Itt Európa szívében mi ebben bízunk, ezt reméljük – ígérete szerint, hogy az Egyesült Államok 47. megválasztott elnöke (2025. január 20-án iktatják majd be) a 45. elnökhöz (önmagához) és a 39.-hez, Carterhez hűen a földi békességet munkálja majd a népek között, Istentől kapott hatalmával.

Mi innen Magyarországról leginkább a mellettünk levő ukrán–orosz konfliktusra tekintünk, és várjuk a megbékélést, de tekintünk távolabbra is, Közel-Keletre, az arab–izraeli viszonyokra is.

Várjuk és reméljük a békét – amit végső soron Istenünk adhat meg, hozhat el. Ebben eszközül használva világi hatalmasságokat is – természetesen.

Addig is, bármilyen érzelemmel viseltetünk az elmúlt napok eseményei iránt, egy dolgot biztosan tehetünk. Imádkozhatunk bibliás emberekként – ahogy a Szentírás is bátorít, felszólít rá:

Arra kérlek mindenekelőtt, hogy tartsatok könyörgéseket, imádságokat, esedezéseket és hálaadásokat minden emberért, a királyokért és minden feljebbvalóért, hogy nyugodt és csendes életet élhessünk teljes istenfélelemben és tisztességben.(1Timóteus 2,1–2; kiemelés tőlem)

„…mert nincs hatalom mástól, mint Istentől, ami hatalom pedig van, az az Istentől rendeltetett.” (Róma 13,1; kiemelés tőlem)

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp